2013 rok – koniec monopolu Poczty Polskiej!

Konukerncyjni operatorzy pocztowi:

Z początkiem 2013 roku kończy się monopol Poczty Polskiej na przesyłki do 50g czyli zwykłe kilkukartkowe listy. Na polskim rynku już od kilku lat funkcjonują w tym segmencie alternatywni operatorzy pocztowi, którzy omijali monopol Poczty Polskiej przesyłając listy, których dodatkowa zawartość w kopercie (np. notesik reklamowy) dociążała list do wagi przekraczającej ustawowe 50g. Stosowanie tego typu rozwiązań psuło niestety jakość korespondencji, a przede wszystkim utrudniało proces kopertowania większych ilości listów. Dlatego mimo konkurencyjnych cen operatorów niepublicznych wiele firm pozostało przy usługach Poczty Polskiej. Od stycznia 2013 roku problem wagi listów przestaje mieć znaczenie co pozwoli wielu firmom na bezproblemowe korzystanie z tańszych usług operatorów niepublicznych, których na rynku jest coraz więcej.

Istotną kwestią pozostaje zasięg działania poszczególnych operatorów pocztowych. Poczta Polska pozostaje niekwestionowanym liderem w tym rankingu i pewnie jeszcze przez długi czas to się nie zmieni. Nowi operatorzy obsługują znacznie mniej stref kodowych w porównaniu do Poczty Polskiej. Korzystając z baz kodów pocztowych obsługiwanych przez operatorów niepublicznych należy wysortować listy, które mogą oni dostarczyć, a pozostałe trzeba nadać za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przy korzystaniu z usług operatorów prywatnych bardzo istotnym elementem jest specjalistyczne oprogramowanie do sortowania i grupowania wysyłanych dokumentów według kodu pocztowego jeszcze przed procesem wydruku. Posiadając takie oprogramowanie usługi sortowania i grupowania wydruków świadczą firmy outsourcingowe, które zajmują się dla swoich klientów kompleksową obsługą korespondencji. Nadają one większość listów swoich klientów u wybranego niepublicznego operatora pocztowego, a pozostałe na Poczcie Polskiej.

Upusty i rabaty na Poczcie Polskiej

Wraz z końcem monopolu Poczta Polska będzie musiała obniżyć ceny na swoje usługi, szczególnie dla klientów wysyłających korespondencję masową. Już teraz można uzyskać znaczne oszczędności przy wysyłaniu większych ilości listów. Warunkiem udzielenia przez Pocztę Polską rabatów jest spełnienie pewnych wymogów (właściwe oznaczenie kopert, posortowanie listów lub wyselekcjonowanie przesyłek skierowanych do aglomeracji). Pomaga w tym specjalistyczne oprogramowanie do sortowania i grupowania wysyłanych dokumentów według kodu pocztowego.

Grupowanie wysyłek dla adresatów

Przy obsłudze korespondencji transakcyjnej (faktury VAT) zdarza się, że na przestrzeni np. jednego tygodnia do pojedynczego adresata wysyłanych jest kilka dokumentów. Specjalistyczne oprogramowanie umożliwia zebranie, posortowanie i grupowanie dokumentów jeszcze na etapie elektronicznym. W ten sposób można zebrać dokumenty przeznaczone dla określonego klienta, wydrukować je i zakopertować w jednym liście. Dzięki temu eliminujemy koszty kilku opłat pocztowych.


Wybierz dostawców usług kopertowania i wyślij zapytanie aby uzyskać najlepszą ofertę

1. Wybierz dostawców usług do których chcesz wysłać zapytanie

zaznacz dostawca usługi strona www
Adrex Group przygotowanie listów dla różnych operatorów pocztowych http://www.adrex-group.pl
Mailing Solutions przygotowanie korespondencji do druku http://www.mailing-solutions.pl
Kopertowanie.pl personalizacja, sortowanie i grupowanie dokumentów przed wydrukiem http://www.kopertowanie.pl
Printcom oprogramowanie do zarządzania drukiem korespondencji http://www.printcom-polska.pl

2. Wpisz swoje dane i zapytanie

Imię i Nazwisko:

Firma/Instytucja:

Email:

Telefon kontaktowy:

Zapytanie:

3. Wyślij zapytanie